Australian Open

2022

Australian Open to międzynarodowe tenisowe mistrzostwa Australii, pierwszy z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Kolejne w czwórce Wielkiego Szlema to: Roland Garros, Wimbledon i US Open. Mistrzostwa Australii odbywają się corocznie w drugiej połowie stycznia na kortach Melbourne Park w Melbourne.

Nadszedł już czas na

Przebieg Australian Open zwykle nie różni się od poprzednich edycji. Rozgrywane są turnieje singlowe i deblowe kobiet i mężczyzn, turnieje zawodników niepełnosprawnych 9poruszających się na wózkach inwalidzkich) oraz zawody młodocianych mistrzów. Gościnnie w turniejach biorą też udział dawni mistrzowie i legendy tenisa.
W 2018 roku w turnieju singlowym mężczyzn mistrzem został Roger Federer (Szwajcaria)  W grze pojedynczej kobiet tytuł mistrza zdobyła Caroline Wozniacki (Dania) W deblu mężczyzn Oliver Marach (Austria) i Mate Pavić (Chorwacja) pokonali Juana Sebastiána Cabala i Roberta Faraha (Oboje Kolumbia). W grze podwójnej kobiet zwyciężyły Tímea Babos (Węgry) i Kristina Mladenovic (Francja), które w finale pokonały Jekatierinę Makarową i Jelena Wiesnina (Obie Rosja).
Australian Open wypada corocznie w środku australijskiego lata. Uprawianie jakiegokolwiek sportu w takiej pogodzie jest dodatkowym utrudnieniem i wysiłkiem. Jednak w razie wystąpienia ekstremalnych temperatur, sędziowie mają możliwość wstrzymania mistrzostw aż do poprawy pogody.

Z racji, że mistrzostwa rozgrywane są co roku, nikt nie podaje jeszcze szczegółów dotyczących konkursu na przypadającego na rok 2022. Miejsce wydarzenia, ze względu na tradycję i regularność swojego występowania, pozostanie raczej bez zmian. W ostatnich latach liczebność widowni przekracza 600 000. Ile miejsc na trybunach zostanie zajętych w 2022 roku? Czy za kolejne 3 lata w dobie internetu i mobilnego dostępu do oglądania rozgrywek liczba spadnie? Prawdziwych kibiców, którzy ponad wszystko uwielbiają turnieje na żywo nie brakuje.