Intel Extreme

Masters Katowice

w 2022

Intel Extreme Masters Katowice to kolejna już edycja jednego z największych e-sportowych wydarzeń w naszym kraju. Oprócz tego pięknego polskiego miasta, co roku eliminacje do finału tego wydarzenia odbywają się w wielu miejscach na całym świecie jak np. Sydney czy Chicago. To jednak ulokowane na Śląsku Katowice są najważniejszym turniejem w całym cyklu i ludzie z całego świata przyjeżdżają do naszego kraju tylko po to, by przez dwa dni dopingować swoją ulubiona drużynę, która staje do walki o puchar.

Nadszedł już czas na Intel Extreme

Masters w Katowicach

 
 

To, że Intel Extreme Masters Katowice 2022 odbędą się w tym mieście jest już pewne, gdyż organizacja ESL odpowiedzialna za organizację turnieju zarezerwowała już katowicki Spodek na ten rok. Co roku Intel Extreme Masters w Katowicach przyciąga do Spodka dziesiątki tysięcy fanów e-sportu z całego świata. O ile pierwsza edycja, która odbyła się w 2013 roku zgromadziła zaledwie 50 tysięcy kibiców, tak w 2019 roku do Katowic przyjechało ponad 200 tysięcy fanów z Polski, Europy i świata, a bilety rozeszły się w kilkanaście minut po rozpoczęciu sprzedaży. Intel Extreme Masters Katowice 2022 to dziesiąta już edycja tego niesamowitego wydarzenia, która podobnie jak w poprzednich latach odbędzie się końcem lutego bądź na przełomie lutego i marca. ! 

 

Na IEM Katowice 2022 zobaczymy największe gwiazdy światowego e-sportu. Co roku w polskim mieście rozgrywany jest finał turnieju Major w Counter Strike: Global Offensive, czyli jednej z najsłynniejszych na świecie e-sportowych gier. Jak co roku w szranki staną najlepsze drużyny, takie jak Fanatic, NaVi i Astralis. Finały CS:GO oglądane są przez kilkanaście tysięcy osób na trybunach, na których panuje niesamowita atmosfera, a kibice dopingują i wznoszą okrzyki wzywające do gry swoje ulubione drużyny, a także przez wiele milionów osób przez Internet. Oprócz finałów CSa, uczestnicy mogą zobaczyć także rozgrywki na najwyższym poziomie w innych grach jak np. Starcraft czy Hearthstone. Na wydarzeniu tym obecni są także producenci sprzętu i wielu Youtuberów i znanych nam z platformy Twitch graczy, z którymi można porozmawiać i zbić piątkę.  

Dodaj komentarz

avatar