Klubowe Mistrzostwa

Świata w Siatkówce

2022

Klubowe Mistrzostwa Świata w Siatkówce w roku 2022 będą już 18 edycją tego turnieju. Jest on organizowany już od roku 1989 z przerwą między rokiem 1992 a 2009. Wśród uczestników znajdują się najlepsze drużyny klubowe, które zajmują czołowe lokaty w rozgrywkach kontynentalnych.

Nadszedł już czas na Klubowe

Mistrzostwa Świata w Siatkówce

 
 

Turniej obfituje również w polskie wątki. W latach 2017 i 2018 turniej organizowany był w Polsce. Lata 2009, 2010 i 2011 to srebrne medale polskich drużyn (2 razy PGE Skra Bełchatów i raz Jastrzębski Węgiel), a w roku 2012 brązowy medal zdobyli siatkarze PGE Skry.
Najczęściej mistrzami świata zostawały kluby z Włoch, wśród których króluje Trentino Volley z 5 tytułami. Oprócz Włochów tytuły zdobywali Brazylijczycy (3 razy) i Rosjanie (2 razy). Może najwyższy czas na polskiego mistrza?
Kluby, które wystąpią w mistrzostwach poznamy na przełomie sierpnia i września. Zazwyczaj w tym terminie Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej ogłasza skład turnieju.

 

Turniej mistrzowski to wyjątkowa okazja dla miłośników siatkówki do zobaczenia w jednym miejscu największych gwiazd parkietu. Tutaj nie ma słabych drużyn ani słabych zawodników. Niejedna reprezentacja kraju miałaby problem z pokonaniem mistrzów. Atmosfera na trybunach zawsze porywa i zagrzewa zawodników do jeszcze lepszej gry. Pod względem kibicowania nie ma chyba lepszej publiczności niż Polacy. Wielokrotnie zawodnicy z innych państw chwalą sobie polskich kibiców ale również najwyższy poziom organizacyjny. Miejmy nadzieję, że najbliższe mistrzostwa również będą stały na bardzo wysokim poziomie i długo o nich nie zapomnimy.
W chwili obecnej jeszcze nie wiadomo kto będzie organizatorem klubowych mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn, ale wiadomo za to, że gospodarzem siatkarskich mistrzostw świata będzie Rosja. Być może turniej najlepszych drużyn naszego globu również zostanie tam rozegrany? Jak tylko pojawi się taka informacja, na pewno podamy ją na naszym portalu.

Dodaj komentarz

avatar