Międzynarodowy Festiwal

Filmowy Nowe Horyzonty

Wrocław 2022

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to wydarzenie, które od prawie 20 lat gromadzi fanów kina artystycznego. Pierwsza edycja odbyła się 2001 roku — wydarzenie otworzyła projekcja filmu Michała Rosy „Cisza”, a zamknął je pokaz „Requiem dla snu” Darrena Aronofsky’ego. Od drugiej edycji festiwalu co roku przeprowadza się konkurs na najlepszy film. W ostatnich latach w ten sposób docenione zostały produkcje: „Wszystkie nieprzespane noce” Michała Marczaka, „Photon” Normana Leto oraz „Holiday” Isabelli Eklöf.

Nadszedł już czas na

Międzynarodowy festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

 
 

Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty to nie tylko liczne pokazy najlepszych światowych filmów; to również miejsce spotkań z najznamienitszymi twórcami kina. Do tej pory we Wrocławiu gościło wielu bezkompromisowych artystów, których wizjonerskie spojrzenie na kino przyniosło efekt w postaci niezapomnianych dzieł filmowych. Do tej grupy zaliczyć można: Bruno Dumonta, Tsai Ming-lianga, Carlosa Saurę, Petera Greenawaya, braci Dardenne czy Aleksandra Sokurowa.Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty 2022, tak jak poprzednie edycje, stanowić będzie doskonałą szansę na zapoznanie się z aktualnymi propozycjami filmowymi uznanych twórców. Oprócz tego program wydarzenia wzbogacą retrospektywy, dzięki którym widownia będzie mogła po raz pierwszy lub kolejny zapoznać się z arcydziełami z poprzednich dekad. Festiwalowe dni uświetnią również pokazy specjalne, panele dyskusyjne i inne wydarzenia towarzyszące. 

 

Wrocławski festiwal przybliża te miejsca na filmowej mapie świata, które intrygują najbardziej, oraz które trudno poznać, zdając się jedynie na komercyjną dystrybucję. Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty jest jednym z największych filmowych przedsięwzięć w tej części Europy. To właśnie z tego powodu Wrocław co roku odwiedza ponad 100 tysięcy pasjonatów filmów, widzów polskich, jak też zagranicznych.  

Dodaj komentarz

avatar