Mistrzostwa Europy

w Piłce Ręcznej

Kobiet 2022

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w roku 2022 odbędą się w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii. Kandydatura Słowenii, Czarnogóry i Macedonii, była jedyną zgłoszoną do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Turniej odbędzie się między 4 a 20 Stycznia i weźmie w nim udział 16 najlepszych drużyn starego kontynentu.

Nadszedł już czas na Mistrzostwa

Europy w Piłce Ręcznej Kobiet

 
 

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej w roku 2022 odbędą się w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii. Kandydatura tych trzech państw była jedyną zgłoszoną do Europejskiej Federacji Piłki Ręcznej. Rozgrywki odbędą się między 4 a 20 stycznia i weźmie w nich udział 16 najlepszych drużyn starego kontynentu. Dla Macedonii będzie to już drugi turniej rozgrywany na ich terenie (2008). Mistrzostwa bezpośrednio poprzedzające te organizowane przez Słowenię, Czarnogórę oraz Macedonię odbędą się w 2020 roku w Norwegii i Danii. Te dwa kraje miały przyjemność już razem organizować tego typu turnieju w 2010 roku (dla Danii jest to łącznie czwarty turniej rangi ME rozgrywany na ich terenie).

 

Mistrzostwa Europy rozgrywane w Słowenii, Czarnogórze i Macedonii są XV tego typu turniejem organizowanym przez Europejską Federację Piłki Ręcznej na starym kontynencie. Najbardziej utytułowaną reprezentacją jest drużyna Norwegii, która zdominowała europejskie rozgrywki zdobywając jak do tej pory 7 tytułów mistrzowskich, 3 tytuły wicemistrzowskie oraz jednokrotnie brąz. Najlepszym rezultatem, który udało się uzyskać kobiecej reprezentacji Polski było zajęcie 5 miejsca w 1998 roku na turnieju rozgrywanym w Holandii. Podczas tych mistrzostw reprezentantka Polski – Sabina Włodek została wybrana do drużyny turnieju jako najlepsza lewoskrzydłowa. W roku 2018 reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zmierzy się już trzeci raz z rzędu na zawodach o randze Mistrzostw Europy. Już wiadomo, że w fazie grupowej reprezentacja Polski zmierzy się z Danią, Szwecją oraz Serbią. Turniej w 2022 roku odbędzie się na przełomie listopada i grudnia we Francji. Ostatni raz reprezentacja Polski w piłce ręcznej kobiet zaprezentowała się na tego typu turnieju w 2016 roku, gdzie zajęła przedostatnie, piętnaste miejsce przegrywając wszystkie mecze grupowe.

Dodaj komentarz

avatar