Mistrzostwa Świata

Seniorów

w Badmintonie

Wielkie krokami nadchodzi święto badmintona w katowickim Spodku.
Już niebawem, Katowice staną się areną zmagań najlepszych badmintonistów globu w kategoriach powyżej 35. roku życia. W ramach World Senior Badminton Championships, bo taka jest oficjalna nazwa Mistrzostw Świata Seniorów w badmintonie, wystartuje ponad 3000 zawodników z kilkudziesięciu krajów, co sprawi, że impreza ta będzie największą w całej historii tej dyscypliny sportowej.

Nadszedł już czas na Mistrzostwa

Świata Seniorów w Badmintonie

 
 

Turniej rozegrany zostanie już tym roku – w dniach 4-11 sierpnia w legendarnej hali katowickiego Spodka.
Medale Mistrzostw Świata zostaną rozdane w 8 kategoriach wiekowych, począwszy od grupy +35, aż do +70, a zmagania najlepszych zawodników toczyć się będą na 29 profesjonalnych kortach. W najstarszej kategorii, brązowego medalu będzie bronił katowiczanin Paweł Gasz (76 lat). Statystycy wyliczyli, że w trakcie zawodów odbędzie się ok. 1800 meczów, podczas których zużytych zostanie aż 12600 lotek badmintonowych. 

 

Tegoroczne Mistrzostwa, a także szereg imprez towarzyszących (m. in. specjalny turniej dla amatorów i miłośników badmintona), będą także wspaniałą okazją dla promocji tej najszybszej na świecie rakietowej dyscypliny sportu. Rekord Guinnessa w prędkości lotki, należy od kilku lat do Malezyjczyka Tan Boon Heong’a, po uderzeniu którego, poleciała ona z szybkością 493 km/h, czyli, dla porównania – niemal dwukrotnie szybciej, niż wynosi rekord prędkości nadany piłce tenisowej! W promocję tego niesamowitego wydarzenia i niezwykle widowiskowej gry, oprócz Miasta Katowice, które na ten cel wyłożyły 1,5 mln. złotych, zaangażowanych jest mnóstwo osobistości ze świata sportu, polityki czy kultury, m. in. wielokrotny olimpijczyk Robert Mateusiak czy artysta kabaretowy, wielki miłośnik badmintona – Mariusz Kałamaga.
Poprzednie Mistrzostwa Świata Seniorów w badmintonie odbyły się we wrześniu 2017 r. w indyjskim Koczin.

Dodaj komentarz

avatar