Mistrzostwa Świata

w Hokeju na Lodzie

Elity 2022

Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Elity w roku 2022 odbędą się w dniach 6-22 maja. Jak na razie nie wiadomo, kto będzie ich organizatorem, wiadome jednak jest to, że o organizację mistrzostw będą walczyć Białoruś oraz Łotwa.

Nadszedł już czas na Mistrzostwa

Świata w Hokeju na Lodzie

 
 

W zawodach wezmą udział zawodnicy 16 najlepszych drużyn świata podzieleni na dwie grupy. Wśród uczestników nie zabraknie na pewno 14 drużyn, które uczestniczyć będą również w turnieju mistrzowskim z 2021 roku, który odbędzie się w Finlandii. Dwa pozostałe zespoły zostaną wyłonione podczas mistrzostw dywizji IA w 2021 roku, będących zapleczem Elity.

 

Czy zobaczymy w tym turnieju Plaków? – jest to pytanie otwarte. Warte nadmienienia jest jednak, że Polska w Elicie walczyła po raz ostatni w 2002 roku, a obecnie będzie uczestniczyć w mistrzostwach dywizji IB. Czeka więc naszą kadrę na ten turniej długa i trudna droga.Mistrzostwa Świata Elity rozgrywane na Łotwie lub Białorusi będą 86 edycją imprezy o bogatej tradycji.

 

Jak do tej pory najbardziej utytułowanym zespołem jest Rosja, która jeśli licząc złote medale wywalczone przez ZSRR, odniosła 27 zwycięstw w tej imprezie. Na drugim miejscu znajduje się ojczyzna hokeja, czyli Kanada z 26 zwycięstwami.

Dodaj komentarz

avatar