Mistrzostwa Świata

w hokeju na trawie

mężczyzn w 2022

Mistrzostwa świata w hokeju na trawie mężczyzn w 2022 roku będą piętnastą edycją światowego czempionatu. Nie podano jeszcze dokładnej daty rozegrania imprezy rangi mistrzowskiej, ale z pewnością zgromadzi ona w sobie najlepsze ekipy z całego globu. Ostatnie mistrzostwa świata zostały rozegrane na terenie Indii, gdzie złoty medal zdobyli Belgowie. Po srebro sięgnęli wtedy Holendrzy, natomiast brązowy medal przypadł w udziale Australii. Polacy na tej imprezie nie startowali.

Nadszedł już czas na Mistrzostwa Świata

w hokeju na trawie mężczyzn

 
 

Najwięcej złotych medali w historii mistrzostw świata w hokeju na trawie mężczyzn ma Pakistan. Pakistańczycy do tej pory zgromadzili aż 4 złote medale, wygrali również pierwszą edycję mistrzostw w 1971 roku. W czołówce plasują się też Holendrzy oraz Australijczycy. Polacy jak na razie nie mają większych sukcesów w mistrzostwach globu. Wystąpili na nich sześć razy. Najwyższe miejsce zajęli w latach 1982-1986, kiedy to dwa razy zakończyli zmagania na 8. pozycji. Ostatnio Polacy w mistrzostwach świata występowali w roku 2002, wtedy zajęli 15. miejsce, czego nie można było uznać za sukces.

 

Aktualnie w mistrzostwach świata w hokeju na trawie bierze udział aż 16 ekip. Mistrzostwa organizowane są przez Międzynarodową Federację Hokeja na Trawie, każda z edycji prowadzona jest na bardzo wysokim poziomie, dlatego kibice nie mogą narzekać na brak wrażeń. W 2017 roku rozegrano mistrzostwa Europy w hokeju na trawie, w których triumfowali Holendrzy. Na drugim miejscu uplasowali się Belgowie, natomiast trzecie miejsce zajęła Anglia. Polska zakończyła imprezę na bardzo dobrym 8. miejscu, co może zwiastować, że w 2022 roku poziom ich gry będzie stał na odpowiednim poziomie. Konkurencja jednak nie śpi, drużyny cały czas się rozwijają, dlatego też mistrzostwa świata na pewno dostarczą wielu niezapomnianych meczów każdemu kibicowi. 

Dodaj komentarz

avatar