Oblężenie Malborka 2022

Plenerowa impreza “Oblężenie Malborka” w roku 2022 zagości na terenach dookoła największego ceglanego zamku na świecie w dniach 22-24 lipca. Już po raz dwudziesty trzeci, jak zawsze w trzecim tygodniu tego miesiąca, dawna stolica państwa Krzyżaków zostanie opanowana przez przybyszów prosto z czasów średniowiecza. W fosie północnej tradycyjnie pojawi się obóz, w którym do zdobycia zamku lub jego obrony, w zależności od wdziewanych barw, będą się przygotowywać rycerze-rekonstruktorzy.

Nadszedł już czas na

Oblężenie Malborka

 
 

Kulminacyjną i zarazem najbardziej efektowną częścią imprezy będzie dwukrotne nocne zdobywanie Malborka. Z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę rycerstwo polskie podejmie próbę dopełnienia tego, co nie udało się Władysławowi Jagielle i jego rycerstwu po grunwaldzkiej wiktorii. W spektakularnej scenerii zamkowej fosy na tle Średniego Zamku, przy płonących ogniskach i pochodniach będzie można poczuć oddech średniowiecznej bitwy. Jak co roku szturm zostanie odparty, podobnie jak co roku podczas inscenizacji bitwy grunwaldzkiej wygrywają polscy rycerze.

 

Podczas 23. oblężenia nie zabraknie innych atrakcji. Jak co roku można liczyć na turnieje rycerskie w fosie południowej – między innymi walki na kopie, miecze oraz pojedynki łuczników i kuszników. Na podzamczu rozłożą podwoje średniowieczny jarmark czy pokaz tradycyjnych rzemiosł w zamkowym folwarku, z udziałem drwali, praczek czy zielarzy, wszystkich strojach z epoki. W poprzednich latach nie brakowało niespodzianek, takich jak symulacja artyleryjskiego ostrzału, w którym średniowieczne działa i bombardy atakowały specjalnie zbudowaną wioskę. Tradycyjnie będzie można również podziwiać średniowiecznych rybałtów i wędrowną trupę teatralną, wystawiającą moralitety. Nie zabraknie też tradycyjnie stałego punktu programu – ogromnej rzeszy publiczności.
 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marek Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Marek
Gość
Marek

Jeszcze nie ma większych informacji o tegorocznym 21 oblężeniu, które odbędzie się za 5 miesięcy, a tu już info o 23 oblężeniu, które odbędzie się dopiero za 2,5 roku… Czy może mi ktoś wytłumaczyć, o co tu chodzi?