Open’er Festival

Gdańsk 2022

Open’er Festival już dawno zaznaczył się na światowej scenie muzycznej i na stałe zagościł w kalendarzach każdego fana muzyki popularnej. Od 18 lat nieprzerwanie, co roku, zachwyca programem, który kipi energetyzującą mocą najbardziej znanych i docenianych współczesnych twórców różnorodnych gatunków muzycznych. Do tej pory na deskach Open’era gościły takie sławy, jak Placebo, Björk, Pearl Jam, Massive Attack, Coldplay, Kings of Leon, Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Radiohead czy Gorillaz. Trudno się dziwić temu, że co roku zarówno młodzi, jak i starsi pasjonaci muzyki czekają z niecierpliwością na ogłoszenie line-upu, z zapartym tchem śledząc newsy o festiwalu.

Nadszedł już czas na Open’er

Festival Gdańsk 2022

 
 

Na informacje dotyczące line-upu edycji 2022 trzeba będzie jeszcze trochę zaczekać, ale juz teraz można spodziewać się gorącej atmosfery, artystów z najwyższej światowej półki i tłumów festiwalowiczy. W roku 2016 w każdym dniu wydarzenia uczestniczyło ok. 60 tys. osób, a według szacunków w całym przedsięwzięciu brało udział ponad 100 tysięcy osób! Takie statystyki znajdują odwzorowanie w kolejnych edycjach. W 2017 w wydarzeniu uczestniczyło ok. 120 tys. a rok później 20 tysięcy osób więcej. Są więc poważne podstawy do tego, aby przewidywać, że Open’er Festival Gdańsk 2022 odwiedzi jeszcze więcej osób! 

 

Udział w tegorocznej edycji potwierdzili, m.in.: Swedish House Mafia, Robyn, Rudimental i Flatbush Zombies. Organizatorzy nie zwalniają i w efekcie co roku na fanów muzyki czeka coraz bardziej dopracowane pod różnymi względami miasteczko festiwalowe, wydarzenia poboczne i kilka scen muzycznych. Udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością i klimat, który pozwala cieszyć się muzyką również rodzinom z dziećmi – to wszystko świadczy o międzynarodowej renomie ogromnego wydarzenia muzycznego, z którego Polska może być dumna! 

Dodaj komentarz

avatar