Ostróda Reggae

Festiwal 2022

Ostróda Reggae Festival to największy w Polsce festiwal muzyki reggae organizowany od 2001 roku w miejscowości Ostróda. Organizatorem całego wydarzenia jest agencja Positive Music Promotion, a założycielami są Piotr Kolaj oraz Artur Munje. Festiwal odbywa się w sierpniu raz do roku, a więc w roku 2022 odbędzie się jego 21 edycja. Całe wydarzenie rozgrywa się na terenie kompleksu wojskowego “Białe Koszary” i trwa 3 dni.

Nadszedł już czas na Ostróda

Reggae Festiwal

 
 

Od roku 2006 festiwal rozgrywa się na trzech scenach głównych o nazwach: Red Stage, Green Stage oraz Yellow SoundSystem Stage. Co roku przyjeżdzają tutaj największe gwiazdy muzyki reggae (i nie tylko!) zarówno w Polsce jak i na świecie – Happysad, Kobranocka, Cała Góra Barwinków, Mesajah, Protoje, Stephen Marley oraz wielu innych wspaniałych zespołów i artystów solowych.
Od wielu lat Ostróda Reggae Festival zrzesza pozytywną społeczność nastawioną na pokój panujący między ludźmi i szczęśliwe życie, przybywa tutaj nie tylko młodzież, ale także dorośli z dziećmi oraz osoby starsze, co czyni to wydarzenie jednym wielkim prawdziwie rodzinnym świętem, gdzie każdy jest osobą mile widzianą. Warto zauważyć, że według policyjnego raportu podczas trwania imprezy nie doszło do ani jednego przypadku złamania prawa, a sam festiwal oraz organizatorzy byli wielokrotnie nagradzani.

 

Na stronie Diplo.com ORF odbywający się w roku 2015 został wymieniony w rankingu 13 najlepszych imprez w kategorii reggae na świecie, od 2005 roku ORF zostaje corocznie nagrodzony tytułem “Muzycznego wydarzenia roku” przyznawanym przez czytelników magazynu reggae „Free Colours”, a organizatorzy festiwalu zostali uhonorowani odznakami „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, które zostało im przyznane przez przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Dodaj komentarz

avatar