Pyrkon 2022

Pyrkon jest największym fantastycznym wydarzeniem w Polsce. Pierwszy raz odbył się w 2000 roku, a jego pomysłodawcą był Klub Fantastyki ‘Druga Era’. Na to spotkanie co roku przybywa kilkadziesiąt tysięcy uczestników zakochanych w świecie fantasy, a z każdą kolejną edycją ta liczba się powiększa. Festiwal odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, ale swój początek miał w jednej z poznańskich szkół.

.

Nadszedł już czas na

Pyrkon

 
 

Gracze, miłośnicy planszówek, fani mangi i anime – wszyscy oni przybywają na Pyrkon, ponieważ jest to jedyne takie miejsce w Polsce, które oferuje ogrom atrakcji związanych z tematem fantastyki. Organizowane są tam konkursy, wystawy, pokazy, turnieje, wykłady, a motywem przewodnim całego przedsięwzięcia jest świat fantasy i jego bogata różnorodność. Każda osoba może przyjść przebrana za dowolną postać z bajki, filmu, książki lub gry, ponieważ cosplay również jest mile widziany, a organizatorzy wręcz zachęcają do przebieranek. Co roku na Pyrkonie zjawiają się znane osoby, które powiązane są zawodowo z fantastyką. Można więc spotkać autorów książek, twórców gier planszowych i komiksów, reżyserów oraz aktorów. W poprzednich edycjach wśród gości można było zobaczyć między innymi Grahama Mastertona, Jacka Dukaja czy Olgę Gromyko. 

 

W 2022 roku będzie miała miejsce 22 edycja Pyrkona. Już teraz można spodziewać się wielu niezwykłych atrakcji, ponieważ festiwal ten cechuje się starannym przygotowaniem, skłonnością do niespodzianek i zawyżania sobie poprzeczki w górę. Zaletą Pyrkona jest to, że skierowany jest on dla każdego, bez względu na wiek lub zawód. Przede wszystkim, jest to festiwal, na którym można zawrzeć przyjaźnie, gdyż nic nie łączy tak bardzo jak wspólne zainteresowania. Każdy miłośnik fantastyki znajdzie tam coś dla siebie, miło spędzi czas i wróci z niesamowitymi wspomnieniami. 

Dodaj komentarz

avatar