Sezon Grand

Prix Formuła 1

2022

Jak co roku nowy sezon Grand Prix Formuła 1 wystartuje wiosną 2022 roku. Dwudziestu najlepszych kierowców zmierzy się ze sobą na torach wyścigowych Europy, Australii, Azji i Ameryki. Na inauguracyjnym wyścigu w Australii po raz kolejny podziwiać będzie można walkę o zdobycie Grand Prix – to również tutaj rozpocznie się wyścig o tytuł Mistrza Świata Kierowców Formuły 1 w 2022 roku.

Nadszedł już czas na Sezon

Grand Prix Formuły 1 w Wolinie

 
 

Nowy sezon i nowe emocje – kto zdobędzie tytuł Mistrza Świata Kierowców Formuły 1 w 2022 roku?
Przyciągające co roku setki kibiców z całego świata Grand Prix Formuła 1 w 2022 roku ponownie rozpocznie się w Australii. Już wiosną podziwiać będzie można zmagania najważniejszych zespołów Formuły 1. Mercedes, Ferrari, Red Bull, Renault i sześć innych zespołów ponownie sprawdzi swoje siły na prestiżowych torach wyścigowych świata. Zmagania kierowców obserwować będzie można między innymi na słynnych torach Monte Carlo, Monza, czy Baku City Circuit. Późną jesienią 2022 roku poznamy nowego zdobywcę tytułu Mistrza Świata Kierowców.   

 

Podczas 72. edycji wyścigów Grand Prix Formuła 1 w 2022 roku okaże się, czy któremuś z kierowców uda się pobić rekord wielokrotnego mistrza świata Michaela Schumachera, który zdobył aż 7 tytułów mistrzowskich w Formule 1. Na tor w 2019 roku powrócił Robert Kubica – polski kierowca po ciężkim wypadku rajdowym z 2011 roku zdecydował się ponownie prowadzić bolid Formuły 1 i dołączyć do zespołu Williamsa. Polakowi jak dotąd udało się zdobyć 4. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców w 2008 roku – jest pierwszym i jedynym Polakiem, któremu udało się dołączyć do grona dwudziestu najlepszych kierowców świata w Formule 1. W 2022 roku poznamy także nowego Mistrza Świata Konstruktorów. Do tej pory niepokonany pozostaje zespół Ferrari, który na początku 2019 roku mógł szczycić się szesnastoma tytułami mistrza.  

Dodaj komentarz

avatar