56 Superbowl

56 Super Bowl, który wyłoni mistrza sezonu 2021 NFL, zaplanowany jest na 6 lutego 2022 w Los Angeles na Hollywood Park Stadium. Będzie to już 8. finał rozgrywany na terenie Los Angeles. Poprzednie tego typu wydarzenia miało miejsce w 1993 roku na stadionie Rose Bowl. Sam mecz będzie można też obejrzeć w telewizji NBC. Termin tego meczu będzie jednak kolidować z Zimowymi Igrzyskami, które będą mieć miejsce w Pekinie. Finał poprzedzający to wydarzenie odbędzie się na początku 2021 w Tampie, na Florydzie.

Nadszedł już czas na

Super Bowl

 
 

Super Bowl jest corocznym meczem, w którym mistrz National Football Conference mierzy się z mistrzem American Football Conference. Spotkania te rozgrywane są od 52 lat, a pierwsze miało miejsce 15 lutego 1967 roku. Zwycięzcą tamtego spotkania była drużyna Green Bay Packers, która w swojej historii 5 razy brała udział w tym meczu i aż czterokrotnie wychodziła z niego zwycięsko. Dzień rozgrywania tego meczu uważany jest przez niektórych nieoficjalnym świętem narodowym nazywanym „Super Bowl Sunday”, a samo wydarzenie przyciąga przed telewizory miliony użytkowników.

 

Spotkanie z 2015 roku, w którym New England Patriots pokonali Seattle Seahawks 28-24. Pierwsza z wymienionych drużyn jest także rekordzistą pod względem wystąpień w tym wydarzeniu oraz jest na pierwszym miejscu ex aequo z Pittsburgh Steelers, którzy uczestniczyli w finale 8 razy. Finał Super Bowl to nie tylko wydarzenie sportowe. To także olbrzymie wydarzenie kulturowe. W przerwie tego spotkania na scenie występują najpopularniejsi muzycy świata. Gościła ona takie gwiazdy jak Michael Jackson czy U2. Super Bowl przyciąga nie tylko kibiców footballu amerykańskiego, ale także największe firmy na świecie, które bardzo chętnie płacą za możliwość emisji swoich reklam w przeznaczonym do tego czasie reklamowym tuż przed tym wydarzeniem.
 

Dodaj komentarz

avatar