Tour de France

2022

Największy wyścig kolarski Tour de France w 2022 roku najprawdopodobniej swój początek będzie miał początek na terenie Norwegii. Gospodarzem pierwszego etapu ma zostać Stavanger, natomiast kolarze w Norwegii ścigać mają się aż przez trzy dni. Wielu ekspertów uważa, że te trzy pierwsze odcinki mogą mieć duży wpływ na klasyfikację całego wyścigu, ponieważ Norwegia jest państwem, w którym wieją silne wiatry i występują tam pofałdowane tereny.

Nadszedł już czas na

Tour de France

 
 

W 2022 roku zostanie rozegrana 109. edycja Tour de France, a na starcie nie zabraknie największych gwiazd kolarstwa, również z Polski. W kolarskim wyścigu wezmą udział największe zespoły należące do grona ekip World Tour. Wyścig będzie liczył 21. etapów i nie zabraknie na nim zarówno odcinków płaskich, górskich, ale też pagórkowatych. Kolarze zmierzą się również z czasówkami, na których będą musieli dać z siebie wszystko, aby zyskać choć małą przewagę nad konkurentami. W 2019 roku wyścig rozpocznie się w Brukseli, z okazji 50. rocznicy pierwszego triumfu Eddy’ego Merckxa. 

 

Najwięcej zwycięstw w klasyfikacji generalnej Tour de France mają Jacques Anquetil, Bernard Hinault, Eddy Merckx oraz Miguel Indurain. Każdy z nich wygrał “Wielką Pętlę” pięć razy. Więcej triumfów miał Lance Armstrong, jednak zostały mu one z czasem odebrane za przyjmowanie niedozwolonych substancji. Polacy również bardzo dobrze radzili sobie na trasach Tour de France. W 1993 roku Zenon Jaskuła ukończył wyścig na doskonałym 3. miejscu. Rafał Majka już dwa razy triumfował w klasyfikacji górskiej wyścigu, do tego dorzucając trzy wygrane etapy. W 2017 roku etap zgarnął także Maciej Bodnar, dlatego też można mieć nadzieję, że Polacy pokażą się we Francji z bardzo dobrej strony i być może rozstrzygną na swoją korzyść kilka etapów. Tour de France jest najważniejszym wyścigiem w kolarskim kalendarzu, dlatego każdy staje na starcie z ogromną motywacją na odniesienie zwycięstwa. 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Michał Recent comment authors
najnowszy najstarszy oceniany
Michał
Gość
Michał

Bardzo ciekawe wydarzenie