Premiery motoryzacyjne 2022

Nowe-stare modele

Czy rok 2022 będzie należał wyłącznie do nowości? Oczywiście, że nie. Dlatego w pierwszej kolejności skupimy się na znanych modelach, które będą miały swoją nową odsłonę w nadchodzącym roku. Samochody takie jak Renault Megane, Kia Sportage Mercedes Citan czy Porsche Macan zyskają nowe oblicza – i nie mówimy tu tylko o liftingu. Coraz bardziej szarżująca era elektromobilności wymusza na producentach „aktualizację” gamy silnikowej znanych już modeli. I tak oto spora część znanych nam już modeli zyska odświeżony wygląd i nowy, elektryczny układ napędowy. Jednak producenci na tym nie poprzestaną, szykują się gorące premiery zupełnych nowości!

Najnowsze premiery

Z najnowszych premier modeli, wcześniej niespotykanych na rynkach, możemy spodziewać się przewagi elektryków. Nowy Mercedes EQE czy Opel Rocks-e to jedynie pierwszy przedsmak tego, co nas czeka w tej gamie napędów. Z jednej strony luksusowe samochody osobowe, przestronne i komfortowe, z zasięgiem ponad 700km na jednym ładowaniu, a z drugiej – kompaktowe auta miejskie z zasięgiem nieprzekraczającym 100km. Nie oznacza to całkowite wycofanie się ze znanych nam już dobrze napędów – do sprzedaży trafi Dacia Jogger, największe auto w gamie producenta. Dostępne będzie z napędem benzynowym lub benzyną z instalacją gazową.

Najbardziej oczekiwany samochód roku 2022

Zdecydowanie najbardziej oczekiwaną premierą jest właśnie wspomniany wcześniej Mercedes EQE – niemiecki koncern wyprzedził europejskich konkurentów o setki kilometrów, jeśli chodzi o zasięg elektrycznych modeli. Nowy EQE będzie odpowiednikiem klasy E, a zapowiadany jest jako bezpośredni konkurent Tesli Model S. Mimo, że wnętrze będzie mocno przypominało model EQS, to nowy model będzie całkowitą limuzyną. Jak do tej pory została zaprezentowana wyłącznie jedna wersja silnikowa – EQE wyposażony będzie w silnik elektryczny o mocy 293KM, a baterie przy pełnym załadowaniu powinny zapewnić nam zasięg około 660km. Naładowanie z 10 do 80 procent baterii poprzez szybką ładowarkę DC na zająć zaledwie 31 minut.