Jakie auta sprzedają się najlepiej w Internecie?     

Internet stał się powszechną bazą wiedzy, która oferuje nam sprzedaż właściwie każdego produktu. W tyle nie został rynek motoryzacyjny. Obecnie najczęściej zaczynamy poszukiwania nowego samochodu od sprawdzenia portali – weryfikujemy ogłoszenia motoryzacyjne z okolicy i całej Polski. Mamy dostęp do cen, możemy sprawdzić historię pojazdu, co zdecydowanie ułatwia nam podjęcie decyzji.

Które zatem samochody są najbardziej popularne w sieci? Przede wszystkim zacznijmy od utrzymującego się i wręcz wzrastającego trendu – najpopularniejsze są oczywiście samochody używane. Są tańsze, sprawdzone, zalet można wymieniać więcej, ale dobrze je znacie. Co dalej? Mocno konkurują ze sobą auta miejskie i crossovery, ale to właśnie małe i kompaktowe modele są najczęściej wybierane przez Polaków. Ostatnim z naszych czynników popularności jest silnik – co częściej wybieramy, benzynę czy nieco tańszy diesel? Otóż to auta z silnikami benzynowymi są coraz bardziej popularne. Z pewnością czynnikiem decydującym dla niektórych jest brak możliwości wjazdu do niektórych miast autem z silnikiem diesla.

Popularne oferty i ceny aut

Przeglądając popularne portale i ogłoszenia motoryzacyjne na nich zamieszczone widać zdecydowanie jeden trend – w Polsce nadal najpopularniejsze pozostają auta używane. Nikogo to nie dziwi zwłaszcza w obecnej sytuacji w jakiej znalazł się rynek samochodowy. Z powodu słabej dostępności nowych modeli jeszcze bardziej wzrosło zainteresowanie używanymi, a jak wiadomo zwiększony popyt pobudza podaż.

Obecnie oprócz komisów już nawet salony dealerskie oferują używane auta wszystkich marek, zatem wybór jest jeszcze większy. Które zatem modele są najbardziej popularne? Oto ranking 10 najczęściej kupowanych samochodów używanych w Polsce:

  • Opel Astra
  • Ford Focus
  • Opel Insignia
  • Skoda Octavia
  • Volkswagen Passat
  • Skoda Fabia
  • Volkswagen Golf
  • Kia Sportage
  • Renault Megane
  • Dacia Duster

Zalety aut używanych

Powszechnie panuje błędne przekonanie, że samochody używane są gorsze od nowych. Prawda jest taka, że auta z drugiej ręki mogą być tak samo niezawodne jak nowe – a czasami nawet bardziej. Sprawdzając ogłoszenia motoryzacyjne zawsze warto zweryfikować pojazd chociażby po jego numerze VIN.

Niemniej, z naszego punktu widzenia istnieje wiele korzyści wynikających z zakupu samochodu używanego zamiast nowego – jest to niższa cena, niższe stawki ubezpieczeniowe, czy większa pewność co do modelu – auta mając już kilka kilometrów na liczniku przebiegu samochody są już praktycznie sprawdzone. Widzimy jak pracuje zawieszenie, jak działa silnik, czy jak zachowuje się wnętrze i elementy wyposażenia po kilku latach.