Nowe samochody dostawcze 2022

Auta dostawcze

Samochody dostawcze stanowią podstawę funkcjonowania wielu firm. Służą do dostarczania produktów klientom, odbierania towarów w celu ich odsprzedaży oraz przewożenia pracowników do i z pracy. Samochody dostawcze są zwykle wykorzystywane przez firmy prowadzące małe sklepy lub magazyny. Ponieważ pojazdy te poruszają się po ulicach publicznych, muszą być bezpieczne i niezawodne.

Auta dostawcze są wykorzystywane do transportu towarów i usług do klientów. Dostępne są w różnych rozmiarach, od małych kompaktowych pojazdów przeznaczonych do tras dostawczych o małej prędkości, po pełnowymiarowe furgonetki o większej pojemności ładunkowej i mocy do przewozów długodystansowych. Furgonetki są zazwyczaj wyposażone w elementy bezpieczeństwa, takie jak poduszki powietrzne i układ przeciwblokujący (ABS). Co roku producenci aut dostawczych, podobnie jak osobowych, prezentują nowe modele – jeszcze trwalsze, lepsze, bardziej pojemne i lepiej wyposażone.

Dostawcze – nowe modele

W 2022 roku nie doczekaliśmy się wielu zupełnych nowości na rynku aut dostawczych. Głównie pojawiły się lepsze, odświeżone wersje sprawdzonych modeli. Jednak do najgłośniejszych premier zaliczył się Nissan ze swoim elektrycznym autem dostawczym. Nissan Townstar to nowość na rynku dostępny również w standardowych wersjach spalinowych, ale to elektryczna jest najmocniej promowana.

Dla tych, którzy chcą zaznać luksusu można zaoferować kolejny premierowy model. była Klasa T od Mercedesa jest co prawda reklamowana jako rodzinny van, ale przy złożeniu kanapy tworzy się nam praktycznie płaska podłoga i jednocześnie spora przestrzeń ładunkowa. Obniżony próg załadunku jest dodatkowym plusem.

Inne modele, takie jak Ford Tourneo Connect czy Fiat Doblo, doczekały się dobrych modernizacji i są już dostępne w sprzedaży w odświeżonej wersji.

Ceny nowych aut dostawczych

Mniejsze modele dostawcze, takie jak Fiat Fiorino, Ford Transit Courier, Renault Express VAN czy Fiat Doblo można w salonach kupić w cenie do 80 tys. zł. Nieco większe – Opel Combo, Fiat Doblo czy Renault Kangoo to ceny od 83 tys. zł do 92 tys. zł w podstawowych wersjach. W tym przedziale (lub zbliżonym) warto zwrócić uwagę na nowy elektryczny model – Nissan Townstar. Obecnie podstawowa wersja to koszt około 94 tys. zł, ale przyzwoity zasięg, jaki producent gwarantuje w tych pojazdach może okazać się nie tylko miłym zaskoczeniem, ale i decydującym czynnikiem. Najdroższym w tej wielkości jest Volkswagen Caddy, za którego trzeba zapłacić ponad 98 tys. zł.

Większe dostawcze takie jak Ford Transit Connect, Fiat Ducato to koszt od 103 tys. zł, a większe i lepiej wyposażone modele oczywiście kosztują znacznie więcej. Dla przykładu Peugeot Boxer czy Citroen Jumper w najdroższych wersjach osiągają ceny ponad 350 tysięcy złotych.