Nowe modele samochodów osobowych na 2023 rok

Rynek motoryzacyjny ciągle się rozwija, a na rynku miesiąc w miesiąc, pojawiają się nowsze i bardziej zaawansowane samochody. Mogą się one od siebie różnić, lecz cel jest jeden – trafienie do odpowiedniej grupy docelowej i generowanie zysku dla marki. Czym motoryzacja na pewno uraczy nas w 2023 roku?

Nowe modele w 2023 roku – czym zachwyci nas świat motoryzacji?

Rynek motoryzacyjny nienawidzi wręcz stagnacji. Jeżeli dany producent chce utrzymać się na powierzchni i przekonywać do siebie nowych klientów, musi stawiać nie tylko na innowacyjne rozwiązania, ale również na dopasowywanie się do trendów. Ta druga kwestia bez wątpienia nie jest zbytnio zachwycająca dla wielu osób, lecz jak już wspomnieliśmy przed chwilą – w niektórych sytuacjach jest to wręcz konieczny ruch. To właśnie dlatego każdego roku możemy obserwować nowe samochody wchodzące na rynek – zarówno zupełnie nowe modele, jak i odświeżone auta, które doskonale znamy.

Oczywiście nie każdy producent zapowiada swoje najnowsze projekty o kilka miesięcy wprzód. Z tego też właśnie powodu niemożliwe jest przytoczenie we wrześniu 2022 roku wszelkich premier, czekających nas w następnych dwunastu miesiącach. Niektóre marki jednak zdołały już odkryć karty, co oczywiście nie umknęło uwadze mediów oraz fanów. Oto więc najciekawsze zbliżające się premiery motoryzacyjne, których możemy być już w stu procentach pewni.

Modelowa i elektryczna ofensywa Hondy

Japońska marka od dłuższego czasu próbuje znaleźć swoją nową niszę na rynku motoryzacyjnym, kombinując przy okazji z nowymi technologiami – właśnie tym Honda chce przekonać do siebie nowe pokolenie klientów. Oczywiście nie można przejść obojętnie obok faktu, że Japończycy próbują również zaskarbić część rynku produkowaniem SUV-ów oraz crossoverów, jednak komu jak komu, lecz Hondzie można to wybaczyć. Wielu znawców motoryzacji jest zdania, że to właśnie ten producent jest odpowiedzialny za stworzenie pierwszego crossovera w historii, jeszcze w latach 90. XX wieku.

Co więc szykuje Honda na następny rok? Prawdziwą ofensywę modelową. Pierwsza propozycja to kompaktowy SUV, który będzie pod kątem osiągów i rozmiarów pośrednim wyborem w gamie, pomiędzy modelami HR-V oraz CR-V. Japończycy wypuszczą również na rynek elektrycznego miejskiego crossovera. Nie znamy jego specyfikacji, lecz możemy lekko przewidywać, jak może on wyglądać dzięki samochodowi koncepcyjnemu o nazwie e:Ny1.

Audi A6 e-tron

O wiele więcej wiemy jednak na przykład o Audi A6 e-tron, które na sto procent trafi na rynek w 2023 roku. Znamy design tego modelu – naprawdę ciekawy i odważny – a także część specyfikacji technicznej. Ten elektryczny sedan bądź avant, w zależności od tego, jaką odmianę wybierzemy. Będzie posiadał zasięg do aż 700 kilometrów, co robi spore wrażeniem a wszystko to dzięki akumulatorowi o pojemności 100 kWh. Danych dotyczących osiągów niestety jeszcze nie znamy, lecz z pewnością jest to tylko kwestia czasu.

BMW i5, BMW M2, BMW XM

BMW w 2023 roku będzie naprawdę mocno rozpieszczać swoich fanów. Przede wszystkim warto wspomnieć o dosłownym odpowiedniku wspominanego wyżej A6 e-tron, a więc BMW i5. Dodatkowo w przyszłym roku do sprzedaży trafi zupełnie nowe BMW M2, a także niezwykle kontrowersyjne BMW XM – gigantyczny SUV z równie gigantycznymi nerkami, który jednak będzie w stanie pochwalić się naprawdę zapierającymi dech w piersiach osiągami.

Mercedes EQE

Wśród największych producentów widać tendencję do stawiania na auta elektryczne. Bardzo odważne posunięcia w tym kierunku wykonuje Mercedes, zapowiadając na przyszły rok sedana EQE. 667 kilometrów zasięgu, Czas ładowania do 80% wynoszący nawet 32 minuty, 687 koni mechanicznych – to najważniejsze aspekty tego samochodu, który do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

Citroen C5 X

Na sam koniec warto wspomnieć o nowym wcieleniu Citroena C5 X, które będzie zgoła inne od samochodów, które mieliśmy okazję obserwować w przeszłości. W czystej teorii jest to liftback, lecz z nieoficjalnymi zakusami na bycie crossoverem. Czy „dopompowany sedan” to dobrze określenie na C5 X? Z pewnością nie będzie ono kłamstwem.